Menü Kapat

DataLogger Nedir Nerelerde Kullanılır

DataLogger Nedir Nerelerde Kullanılır

DataLogger nedir nerelerde kullanılır sorusuna, sizler için faydalı sayılabilecek en güncel cevabı vermeye çalıştık.

Verdiğimiz veri toplama cihazları ile ilgili bilgiler ile Endüstriyel iş alanlarınıza yada benzer nitelikteki veri kaydedici kullanılabilecek iş yerlerinize göre cihazları seçebileceksiniz.

DataLogger Nedir Nerelerde Kullanılır
DataLogger Nedir Nerelerde Kullanılır

Dataloggerlar belirlenen aralıklar içerisinde veri alma, kaydetme, toplama işlemlerinde sağlamış olduğu kolaylık sayesinde iş verimliliğinin artmasını sağlamaktadır. Data logger, (veri-kaydediciler) genellikle enerjinin kolayca götürülemediği uzak alanlarda kullanılır. Saha çalışmalarında, taşıma (nakliye) sırasındaki izlemelerde, ısıtma/soğutma/havalandırma (HVAC) testlerinde, problem belirlemede, kalite çalışmalarında, genel araştırma ve eğitim bilimlerinde çalışanlar için idealdir.

Veri toplama adına data logger son derece kullanışlıdır. Birçok farklı fiziksel veriyi anlık olarak izleyebilmenin yanında, Kayıt altında tutarak raporlama ve verileri proses sonrası analiz etme imkanı sunarlar. Analiz yazılımları ile sürekli veri takibinde sistem şartlarının izlenmesini sağlar.

Veri kaydediciler yani datalogger, geniş uygulama alanı olan cihazlardır. Uygulamanın cinsine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin sıcaklık değişimlerini gözlemlemek için sıcaklık datalogger cihazları kullanılırken, medikal sektörde sıcaklık gibi nem de önemli olduğundan dolayı, bu sektörde sıcaklık nem datalogger cihazları kullanılmaktadır. Dataloggerlar kompakt yapıları ile zorlu ortam koşullarında yapılacak ölçümlerde kullanıcılara kolay kullanım imkanı sunarlar.

Data logger cihazlarının bazı uygulama ve kullanım alanları şöyledir;

 • İlaç depoları
 • Laboratuvar ortamları
 • Hastaneler
 • Soğuk hava depoları
 • Endüstriyel ortamlar
 • Gıda depoları
 • Toprak nem ölçümleri
 • pH
 • İletkenlik
 • Su derinliği
 • Akış uygulamaları

Veri Kaydedici cihazlarımızın kullanıldığı alanları yukarıda belirttik. Şimdi yapmanız gereken tek şey, Ram Limited Şirketimizi  arayarak, işletmenize uygun en verimli cihazı seçmenize yardımcı olmamızı sağlamaktır.

Ram Limited Şirketi olarak yirmi yıllık tecrübemizin yanında sattığımız sorunsuz kaliteli  data logger cihazlarımız ile siz müşterilerimizin kurumsal sorunlarına kurumsal çözümler üreterek satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Gerek ürün satışı, gerek satış sonrası desteğimiz siz müşterilerimiz ile aynı yolda yürümeyi tercih ediyoruz.

Datalogger yetkili satıcısı olarak İstanbul’da bulunan iş merkezimizde sizleri görmekten mutluluk duyarız.  Yardımcı olabileceğimiz projeleriniz var ise, tecrübeli ve deneyimli uzman personelimiz ile iş yerlerinizde ön çalışma yaparak ne tür cihazları kullanabileceğinizi tespit ederek, amaca uygun en iyi, en verimli cihazı almanıza katkıda buluna biliriz.

Datalogger cihazları ile ilgili diğer sayfalarımız;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir