Menü Kapat

Datalogger Kimo KT 220 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim

Datalogger Kimo  KT  220 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim Cihazı

Datalogger Kimo  KT  220 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim Cihazı olmak üzere tüm Kimo veri kaydedici cihazlarının satışını yapmaktayız. İncelediğiniz ürünler hakkında detaylı bilgileri sizler için yayınlıyoruz.

Datalogger Kimo  KT 220 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim Cihazı İstanbul yetkili satıcısı olarak tüm Türkiye geneline hizmet vermekteyiz. Yıllardır edindiğimiz tecrübe ve deneyim sonrası satışa sunduğumuz cihazların karşılaştırmalarını yaparak sizlere en iyilerini sunmaya çalışıyoruz. Çok az maliyetler ile verimlilik, sorunsuzluk, kalite gibi kavramları bir araya getirerek teknolojinin en gelişmiş cihazlarını işletmelerinize öneriyoruz.

Datalogger Kimo  KT 220 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim Cihazı kullanım alanları, özellikleri ve fiyat detayları gibi, merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bu yazımızda bulacaksınız

Datalogger Kimo  KT 220 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim Cihaz analizlerini yaptık. Ortaya çıkan önemli özellik ve teknik bilgilerini sizlerle paylaşmadan önce bu cihazı satın almak isteyen müşterilerimizin, Ram Limited Şirketi Ölçü ve Ölçüm Cihazları resmi web sitesini ziyaret ederek, İletişim sayfasından fiyat ve danışmanlık teklifi isteyebileceklerini söyleyebiliriz.

Datalogger Kimo  KT 220 Genel Özellikleri

Datalogger Kimo  KT  220
Datalogger Kimo  KT  220

Datalogger cihazlarımızdan KT 220 veri kaydedici cihazımız dahili sıcaklık sensörü ve opsiyonel prob seçenekleri ile  sıcaklık, nem, akım,gerilim, impulsiyon, su basıncı ölçümleri yapıp verileri kayıt etmenizi sağlar.Harici olarak bir prob girişi mevcuttur.Yazılımı ile ölçülen değerleri grafik üzerinde işaretleyebilir grafik üzerinde ölçüm değerlerine dipnot ve açıklama yazabilir.Grafik yakınlaştırma uzaklaştırma ile detaylı ölçülen değerleri görebilirsiniz.Detaylı değerler analiz tablosu grafik ve tabloları aynı anda beraber görebilme imkanı sunar. Pdf,excel,ölçüm tablosunu jpeg resim olarak kaydedebilirsiniz.Birden farklı datalogger cihazını toplu olarak liste halinde kayıt edip cihazların listesini görme imkanı sunar yazılımında ve probları var ise probları ve cihazları listeleye bilirsiniz. Farklı fonskiyonlar seçeneği ile ölçüm değerlerinde hesaplamalar yapabilir.Yazdırmadan önce detaylı önizleme saat,sayfa numarası,dosya görüntüleme seçenekleri,logo değişimi yapabilirsiniz.

Yukarıda özelliklerini belirttiğimiz Kimo Kt 220 Datalogger cihazının alımını gerçekleştirmeden önce datalogger bilgilendirme yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Amaca uygun cihazı tespit etmek ve ihtiyacınızı tam anlamıyla gidere bilecek cihazlara sahip olmak için bilinçli kullanıcı olmak gerekir. Verimlilik düzeyi ve sağlamlık, kalite konuları dahil diğer cihazlar için ücretsiz danışmanlık hizmeti isteyebilirsiniz.

Datalogger Cihazlarının Kullanım Alanları

Dataloggerlar belirlenen aralıklar içerisinde veri alma, kaydetme, toplama işlemlerinde sağlamış olduğu kolaylık sayesinde iş verimliliğinin artmasını sağlamaktadır.

Dataloggerlar (veri-kaydediciler) genellikle enerjinin kolayca götürülemediği uzak alanlarda kullanılır. Saha çalışmalarında, taşıma (nakliye) sırasındaki izlemelerde, ısıtma/soğutma/havalandırma (HVAC) testlerinde, problem belirlemede, kalite çalışmalarında, genel araştırma ve eğitim bilimlerinde çalışanlar için idealdir.

Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim Cihazı dataloggerlerin kullanım alanlarına göz atalım.

 • İlaç depoları
 • Laboratuvar ortamları
 • Hastaneler
 • Soğuk hava depoları
 • Endüstriyel ortamlar
 • Gıda depoları
 • Toprak nem ölçümleri
 • pH
 • İletkenlik
 • Su derinliği
 • Akış uygulamaları

Veri toplama adına dataloggerlar son derece kullanışlıdır. Birçok farklı fiziksel veriyi anlık olarak izleyebilmenin yanında, Kayıt altında tutarak raporlama ve verileri proses sonrası analiz etme imkanı sunarlar. Analiz yazılımları ile sürekli veri takibinde sistem şartlarının izlenmesini sağlar.

Veri kaydediciler geniş uygulama alanı olan cihazlardır. Uygulamanın cinsine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin sıcaklık değişimlerini gözlemlemek için sıcaklık datalogger cihazları kullanılırken, medikal sektörde sıcaklık gibi nem de önemli olduğundan dolayı, bu sektörde sıcaklık nem datalogger cihazları kullanılmaktadır. Dataloggerlar kompakt yapıları ile zorlu ortam koşullarında yapılacak ölçümlerde kullanıcılara kolay kullanım imkanı sunarlar.

Tanıtımı yaptığımız  Datalogger Kimo  KT 220 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim Cihazı gibi tüm Kimo Marka veri kaydedici cihazların satışını Ram Ölçüm Cihazları olarak bizzat şirketimiz üzerinden yapmaktayız.

Datalogger Cihazını Nasıl Tanırız?

Datalogger Kimo  KT 220 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim Cihaz gibi cihazlar yani veri kaydedici ” veri topalama ” cihazları  seçilmiş verileri belirli bir süre boyunca, belirli aralıkla kaydeden cihazlardır. Datalogger sıcaklık, nem, basınç, su seviyesi, rüzgar hız ve yönü, güneşlenme değerleri, birçok fiziksel veriyi ve çevresel koşulları kaydeden cihazlardır. Bir proje gerçekleştirilecek ya da ürün bulundurulan alanların hangi fiziksel koşullarda bulunduğuna ne gibi durumlara maruz kaldığını süreleriyle birlikte bilme ve buna göre değerlendirme ihtiyacına yönelik cihazlardır.

Veri kaydediciler sorun belirleme, ısıtma/soğutma/havalandırma testleri, saha çalışmaları, taşıma esnasındaki izlemler, kalite kontrol çalışmaları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Araştırmalarda ve eğitim bilimleriyle ilgili alanlar ilgilenenler için de veri toplama adına dataloggerlar son derece kullanışlıdır. Oldukça küçük ve pille çalışan cihazlar oldukları için kullanmak istenilen zor alanlara da yerleştirilebilir. Kaydetme başlama talimatı verildikten sonra otomatik olarak verileri kaydeder belirtilen süre bittiğinde kayıt işlemini durdurur.

Dataloggerlar, kendileriyle birlikte gelen yazılım sayesinde kişisel bilgisayar üzerinden komut verme ve bilgileri alma işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bu yazılım ayrıca kaydedilen verileri analiz ederek karşılaştırmalı olarak sunar ve tablo, grafik gibi yöntemlerle daha iyi bir anlayış sağlamaya olanak sağlar.

Dataloggerlar; nem, basınç, iç hava kalitesi, sıcaklık ve çok fonksiyonlu dataloggerlar gibi kategorileri ayrılmaktadır. Kullanılacak alana ve ihtiyaçlara göre farklı özellikte dataloggerlar bulunmaktadır.

Dilediğiniz Kimo marka cihazların tümü hakkında telefon ile destek alarak bilgi edine bilirsiniz.

Datalogger cihazları ile ilgili diğer yazılarımız;

Bir önceki yazımız olan Datalogger Kimo KTT 220 Çift Thermokupl Girişli başlıklı makalemizde Çift Thermokupl, Çift Thermokupl Girişli ve Datalogger Datalogger, sıcaklık, nem, fark basınç, ışık şiddeti ölçer cihazları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir