Menü Kapat

Datalogger Fiyatları Güncel Listeler

Datalogger Fiyatları Güncel Listeler

Datalogger fiyatları güncel listeler sitemiz aracılığı ve diğer ana resmi web sitemiz üzerinden teklif istenerek alınabilir. Müşteri temsilcilerimiz sizlere datalogger veri kaydedici cihazlar ile ilgili en fiyatlarımızı  siz değerli veri toplama cihazı kullanıcılarına ulaştırmaktadırlar.

Datalogger Fiyatları
Datalogger Fiyatları

Datalogger fiyatları öncesi dilerseniz cihazlarımızı tanımaya çalışalım. Ürünlerimizin genel özelliklerini inceleyerek sisteminize en  uygun cihazı seçerek bizlerden detaylı bilgi alabilirsiniz. Fiyatlarımızı her düşüş ve artış sonrasına güncellemekteyiz. Güncellenen fiyatlarımız döviz kuruna göre şekillenmektedir. Fakat bazı durumlarda fiyatlarımız sabit kalabilmektedir. Oluşturduğumuz kampanyalar ve uygun alım etiketlerimiz sayesinde bu cihazlara hızlı ve makul rakamlar ile sahip olabilirsiniz.

 

Datalogger Fiyatları İçin Cihaz İncelemesi

Datalogger Fiyatları, Sıcaklık ölçer, nem, sıcaklık, fark basınç, iç hava kalitesi Co2 ölçüm, atmosferik basınç ölçer, ışık şiddeti ölçer, gibi konu başlıklarıyla başlamaktadır. Ürün kategorisinde olan cihazlarımız ise şu şekilde;

Sıcaklık Ölçer Dataloggerler

 • Kimo KT 50 Sıcaklık Ölçer Datalogger
 • Kimo KT 120 Sıcaklık Ölçer Datalogger
 • Kimo KTT 220 Çift ThermoKupl Girişli Datalogger
 • Kimo KT 220 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim Dataloggeri
 • Kimo KT320 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim Dataloggeri
 • Kimo KTT 320 Dört ThermoKupl Girişli Sıcaklık Datalogger

Nem Sıcaklık Dataloggerler

 • Kimo KH 50 Nem Sıcaklık Dataloggeri
 • Kimo KH 120 Nem Sıcaklık Dataloggeri
 • Kimo KH 220 Nem Sıcaklık Dataloggeri
 • Kimo KPA 320 Nem Sıcaklık Atmosferik Basınç Dataloggeri
 • Kimo KCC 320 Nem Sıcaklık Atmosferik Basınç Karbondioksit Ölçüm Dataloggeri

Fark Basınç Dataloggerler

 • Kimo KP 320 Fark Basıınç Ölçer (+/-1000 Pascal) Datalogger
 • Kimo KP 321 Fark Basınç Ölçer (+/- 10.000 Pascal)

İç Hava Kalitesi CO2 Ölçüm Dataloggerler

 • Kimo KCC 320 Nem,Sıcaklık,Atmosferik Basınç,Karbondioksit Ölçüm Dataloggerı

Atmosferik Basınç Ölçer Dataloggerler

 • Kimo KPA 320 Nem, Sıcaklık Atmosferik Basınç Ölçer
 • Kimo KPA 320 Nem Sıcaklık , Atmosferik Basınç Karbondioksit Ölçüm

Işık Şiddeti Ölçer ( Lüksmetre ) Datalogger

 • Kimo KH 220 Işık Şiddeti, Nem, Sıcaklık Ölçer Datalogger

Datalogger fiyatlarını temin edebileceğiniz sıcaklık ölçer dataloggerlerin modellerini yukarıda listelerik. Datalogger sıcaklık ölçer cihazları Ürünler  sayfamızdan ürünleri inceleyebilir dilediğiniz ürünü seçerek fiyat alabilirsiniz. Ayrıca ürünlerimizi Ölçü ve Ölçüm Cihazları Sitemizden de takip edebilirsiniz.

Datalogger fiyatları; kayıt edilen parametreye, hafızaya, kanal sayısına, ölçüm hassasiyetine, veri transfer çeşidine ve kaliteye göre değişir.

Datalogger fiyatları öncesinde neden bu cihazları kullanmalıyız? Neden veri kaydedici cihazlar işlerimiz kolaylaştırır? Dataloggerleri kullanmak için nedenler nelerdir?

Datalogger Cihazları Neden Kullanlmalı?

Datalogger cihazları neden kullanılmalı, dataloggerler kayıt koşullarına göre istenilen süre boyunca (Veri analizi için süre aralıkları önemlidir) ihtiyaç olan yerde kullanılabilirler. Soğuk zincir uygulamalarında, eczane depolarında, eczane dolaplarında, organ nakli araçlarında, kan merkezlerinde, pompa istasyonlarında ve bunun gibi hassas veri ölçüm sınırları olan her yerde kullanılabilir. Datalogger bir anahtar aracılığı ile başlatılarak veri alınacak ortama konur, veri alma işlemi bittiğinde cihaz bir kablo veya kablosuz bağlantı aracılığı ile veyahut da direkt olarak bilgisayara bağlanır ve veriler indirilir. Alınan veriler cihaza ait ara yüz programı ile veya farklı bir program aracılığı ile analiz edilir, rapor çıkartılır.

Datalogger Fiyatları Kullanım Alanı
Datalogger Fiyatları Kullanım Alanı

Veri toplama cihazları yani kaydediciler, kullanıcılara iki şekilde fayda sağlar. Uzak bir yerde ölçüm yapmak için birisini göndermek ile yapılacak harcanan zaman ve masraftan tasarruf sağlanır. Ayrıca nakliye sırasında bile herhangi bir yerde ölçüm yapabilmeyi sağlar. Ek fayda olarak da bir datalogger yerleştirerek daha yüksek veri yoğunluğu sağlanır. Bir veri kaydedici, insan müdahalesi olmaksızın daha güvenli ölçümler toplar.

Aslında Bir çok farklı şeklde veri toplama yani kaydedici mevcuttur. Bunlar, sensörlü tek kanallı cihazlardan, uzun süre boyunca farklı sensörlerden veri elde edebilen çok kanallı veri kaydedicilere kadar uzanır. Veri kaydı yazılımı, elde etme parametrelerini yapılandırma ve veri çıktılarını biçimlendirme olanağı sağlar.

Datalogger kullanmanın en önemli yararlarından biri 24 saat boyunca otomatik olarak veri toplama yeteneğidir. Böylece uygulamanızda ki koşulların geçmişini gözlemleme şansınız bulunur.

Datalogger cihazlarının bazı uygulama ve kullanım alanları şöyledir;

 • İlaç depoları
 • Laboratuvar ortamları
 • Hastaneler
 • Soğuk hava depoları
 • Endüstriyel ortamlar
 • Gıda depoları
 • Toprak nem ölçümleri
 • pH
 • İletkenlik
 • Su derinliği
 • Akış uygulamaları

Gibi alanlarda az maliyetle çok hatasız üretim yapabilmek sizin elinizde. Kullanacağınız datalogger cihazları yukarıda belirtilen tüm iş türlerinde rahatlıkla sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Datalogger Cihazlarının Çalışma Sistemi

Dataloggerlar elektrik beslemesinin olmadığı yerlerde batarya ile çalışırlar. Bir veya birden fazla sensör girişi için uygundurlar. Önceden belirlenmiş aralıklarda gelen verileri kaydederler. Bu ölçüm aralığı milisaniye, dakika, hatta saatlere kadar çıkabilir. Datalogger cihazları bir bilgisayara sensör bağlayıp bir ara yüz aracılığı ile sensörün ölçtüğü verileri bilgisayara kaydedebilir. Bunu yanında taşınabilir olanları daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sensörler genellikle sıcaklık, nem, darbe, ışık, konum, ph gibi değerler ölçerler. Taşınabilir dataloggerlar portatif ve her türlü prosese uygulanabildiği için daha çok tercih edilmektedir.

Datalogger cihazlarımızın çalışma sistemleri gelişen teknolojinin en üst seviyesinde olanlarındandır. Sağlamlık, kalite ve veri depolama, raporlama konularında oldukça iyidir. İşlerinizi kolaylaştırma, hatasız üretim gibi mükemmel sonuçları iş yerlerinize getiren bu mükemmel cihazları denemeyi unutmayın.

Veri toplama adına dataloggerlar son derece kullanışlıdır. Birçok farklı fiziksel veriyi anlık olarak izleyebilmenin yanında, Kayıt altında tutarak raporlama ve verileri proses sonrası analiz etme imkanı sunarlar. Analiz yazılımları ile sürekli veri takibinde sistem şartlarının izlenmesini sağlar.

Veri kaydediciler geniş uygulama alanı olan cihazlardır. Uygulamanın cinsine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin sıcaklık değişimlerini gözlemlemek için sıcaklık datalogger cihazları kullanılırken, medikal sektörde sıcaklık gibi nem de önemli olduğundan dolayı, bu sektörde sıcaklık nem datalogger cihazları kullanılmaktadır. Dataloggerlar kompakt yapıları ile zorlu ortam koşullarında yapılacak ölçümlerde kullanıcılara kolay kullanım imkanı sunarlar.

Datalogger cihazları ile ilgili diğer yazılarımız;

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Datalogger Kimo KT 220 Sıcaklık, Nem, Akım Gerilim başlıklı makalemizde Data Logger, Datalogger ve Datalogger Kimo  KT  220 Datalogger, sıcaklık, nem, fark basınç, ışık şiddeti ölçer cihazları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir